Marcare trasee – Călimani 2015

Cum nu puteam termina anul cercetășesc fără o re-marcare sănătoasă de trasee, am luat cu asalt vara aceasta, din nou, munții Călimani. La invitația Serviciului Salvamont Toplița, înarmați cu voie bună și 99 de stâlpi, am pornit la drum. După ce ne-am clătit gurile de praful adunat pe drumul spre cabana Lomaș, am pornit înspre refugiul de la lacul Iezer, care era mai mult înalt decât lat, și unde noaptea zburdă liberi porcii mistreți. Odată ajunsă, echipa s-a împărțit în două grupuri, pentru a putea acoperi o zonă cât mai mare de trasee. Deși ploaia din prima zi ne-a descurajat puțin, am reușit să ne terminăm treaba chiar cu o zi mai repede decât ne-am propus inițial şi să lăsăm în urma noastră un lucru bine făcut.

Dora

Mai multe fotografii…